סכום השקעה ראשוני
תקנון למדד


מסחר עצמאי - פאסיבי

הוספתי כאן עוד, עוד ועוד - עד שנהיה מוגזם.
מסקנה עיקרית שלי הייתה להעביר חלק ניכר מהשקעותי מקופת גמל להשקעה ופוליסות חסכון - למסחר עצמאי פאסיבי. מה? למה? אין סיכוי שאני עושה את זה, וכו' - לכל הדברים האלה יש התייחסות שאפשר למצוא בקישור הבא

מה תמצאו שם?
ראשית, את תהליך הלמידה שלי.
הסברים למה החלטתי לעשות את מה שעשיתי - ולהעביר כספים מקופות גמל להשקעה ופוליסות חסכון, מנומקים בהרבה גרפים.
וגם מערכת להשוואת תיקי השקעות עצלים.


אודות

אתר זה נועד לעזור להשוות בין קופות גמל, קופות גמל להשקעה, קרנות השתלמות, פוליסות חסכון וקרנות פנסיה. נלווה אליו עוד אתר שדן בהשקעות פאסיביות ומאפשר השוואה בית תיקים עצלים וגם הצצה למה שהוביל אותי להעביר את הכסף מקוות גמל להשקעה ופוליסות חסכון.

כסת"ח: תשומת לב שהמידע לא מובא כיעוץ פיננסי, יתכנו טעויות ושגיאות מכל סוג שהוא (ביצעתי מעט מאוד בדיקות מהימנות) ובכל מקרה - השימוש באפליקציה הוא באחריותך בלבד. על אף תקוותי שהמידע יועיל, מודגש שאין כל ערבות לדיוק, שלמות, עדכניות, נכונות של המידע. זהו גם לא יעוץ פיננסי. כל העושה שימוש, עושה זאת על דעת עצמו ומוזמן להתייעץ עם גורמי מקצוע. לא תהיה נשיאה באחריות לכל נזק או הפסד שיגרם מהשימוש באפליקציה או במידע שמופיע בה.

כל נתוני הגלם מגיעים ממקורות מידע גלויים. ליבת המידע היא מקורות ממשלתיים ובפרט גמלנט פנסיה נט וביטוח נט, ובכלל זה גם דרך ה API שלהם (דוגמת API עבור גמלנט פנסיה נט וביטוח נט שניתן למצוא כאן כאן וכאן)

בנוסף האתר משתמש בנתוני בנק ישראל על מדד המחירים לצרכן ועל שער הדולר לאורך החודשים והשנים, ב API של Yahoo Finance דרך quantmod לנתונים הסטוריים על מדדים שונים ובפרט לגבי מדדי ת”א 125, נאסדק, Dow Jones וגם S&P 500 לפני חלוקת דיוידנדים.

נתונים על הדיוידנדים של S&P 500 ואופן חישוב המדד כשהוא כולל השקעה חוזרת של הדיוידנדים מסתמכים על פר’ רוברט שילר מאוניברסיטת Yale.

חישובי התשואות והתקנון למדד, לדולר, לדמי הניהול ולהשקעה חוזרת של דיוידנדים לאחר מיסוי - עשיתי בעצמי (כאמור, עם מעט מאוד בדיקות שאין שגיאות במתודולוגיה או במימוש).

אודותי
כלי ההשוואה של קופות גמל ושות' נעשה כפרויקט חג, כשניסיתי להשוות בין קופות שונות לשימוש אישי. זה לא המקצוע שלי (שוב, ראו הוזהרתם).רשימת בלוג עם כמה תובנות כלליות משימוש בכלי, שגם הוא תחביב בלבד, תוכלו למצוא כאן.
מוזמנים גם לעיין בבלוג "כמותית". תדירות הכתיבה בו נמוכה מאוד - רשומה עד שתיים בשנה, אם לא פחות. עם הזמן הצטברו מגוון נושאים.

אם יש שאלות, הארות, הערות או כל משוב שהוא - אל תהססו לפנות אלי בכתובת hovav@hotmail.com אשמח לשמוע האם היה שימוש בכלי, והאם הייתה בו תועלת.